Гость

VB>Нариман Тюлеев: Лично Салянова устроила беспредел в отношении меня

1 сообщение в этой теме

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас

• Машины будут помещать на специализированные стоянки. С 29 апреля автомашины нарушителей Правил дорожного движения будут принудительно эвакуировать, сообщила пресс-служба МВД. Постановление о принудительной эвакуации подписали в начале апреля. При этом милиция, кроме принудительной эвакуации машин водителей, нарушивших правила парковки, будет применять блокираторы колес. При этом МВД предупреждает, что за самовольное снятие блокираторов предусмотрена ответственность. Машины будут отправлять на специализированные стоянки, где первые три часа хранения бесплатные. С информацией об эвакуированных авто можно ознакомиться по телефону 102. Sputnik
    • Акыркы 3 жылда интернаттарда калган 600 бала ата-энелерине же туугандарына кайтарылды. Бул тууралуу Социалдык өнүгүү министрлиги билдирет. Андан тактап кетишкендей, дагы 9 миңге жакын бала учурда социалдык мекемелерде калууда. Алардын ата-энесинен ажырашына негизги себептер – миграция, ата-энелик укуктардан ажыратуу же ата-энесинин көз жумушу. Кыргызстанда азыркы тапта балдар үчүн 60 калыбына келтирүү жана кризистик борборлор иштеп жатат.
      Просмотр полной статьи
    • "Официальных извинений ни мне, ни моему тренеру не было. Не знаю, откуда появилась эта информация", - сообщил Zanoza Дастан Шаршеев. Отметим, сегодня в некоторых СМИ появилась информация о том, что организаторы боев по правилам Лиги TNA принесли свои извинения тренеру кыргызстанского бойца Дастана Шаршеева. Дастан отметил, что сразу после боя к его тренеру подошли главный судья и еще кто-то и извинились за случившееся. "Но это были неофициальные извинения", - подчеркнул спортсмен. Он также добавил, что руководство TNA предложило его тренеру организовать матч-реванш. "Я готов к такому бою. Я буду усиленно готовиться и в этот раз надеюсь победить так, чтобы ни у кого не возникло вопросов", - заверил Дастан. Он отметил, что пока неизвестно, где будет проходить матч-реванш. "Сроки пока тоже не определены, но скорее всего, бой состоится в конце мая - начале июня", - отметил Шаршеев. Дастан еще раз поблагодарил всех кыргызстанцев за поддержку. Напомним, во время турнира "Боев по правилам TNA" в Казани участник соревнования Дастан Шаршеев отказался покидать ринг после того, как рефери признал победителем его соперника – спортсмена из России. Шаршеев не был согласен с решением судьи. В ответ судья заявил, что Шаршеева могут депортировать или вовсе "закрыть". Тогда боец выхватил микрофон и обратился к залу. Zanoza  
    • Борбордук Азия чемпионатынан дагы бир ийгилик. Кыргызстандык суучулдар биринчи мелдеш күнүндө 5 байгени эңишти. Бул дисциплина боюнча чемпионат Ашхабадда уланууда. Анын алкагында Станислав Карнаухов, Кристина Панасенко жана Владислав Шулико Борбордук Азиянын чемпиондору наамына арзыды. Мындан тышкары, Станислав Карнауховдун эсебинде башка категорияда күмүш медаль. Ал эми бир коло байге эркектердин жарышында жалпы командага тийди.
      Просмотр полной статьи
    • В Жогорку Кенеше "Кумтор" назвали единственной "дойной коровой" для бюджета Кыргызстана. Посмотреть полностью.
    • Кармалгандардын лидери сурак учурунда анын туугандары эл аралык террордук уюмдун аракеттерине катышып жүргөнүн айткан.

Россиянын Калининград облусунан Федералдык коопсуздук кызматынын атайын даярдыктагы аскерлери "Ислам жихады — моджахеддер жамааты" террордук уюмуна мүчө делген 12 кишини кармады. Бул тууралуу аталган мекеменин маалымат кызматы билдирди. Атайын кызмат топтун лидери ким экенин да аныктаган. Ал Өзбекстанда дагы экстремисттик мүнөздөгү кылмыш жасаган деп издөөгө алынган. Укук коргоо органдарынын алдын ала маалыматы боюнча топтун башчысы Калининград облусунун тургундарын жана Орто Азиядан келгендерди террордук уюмга азгырып жүргөн. Кармалган жаран сурак учурунда анын туугандары эл аралык террордук уюмдун аракеттерине катышып жүргөнүн айткан. Аларды өз мекенине жакын арада жөнөтүү боюнча аракеттер көрүлүүдө.
      Просмотр полной статьи
    • Скандал произошел в Казани на чемпионате мира «Бои по правилам TNA на кубок TATNEFT». Кыргызский боец Дастан Шаршеев уступил в 1/8 финала россиянину Антону Калинину в четвёртом, решающем раунде. Однако проигравший не был согласен с судейским решением. Он отказался покидать ринг.  Охрана также не смогла переубедить кыргызского бойца.  Подошедший судья  принялся убеждать Дастана освободить место для других участников. «Сейчас тебя просто депортируют из страны…», - предупредил он. Дастан Шаршеев после этого взял микрофон у ведущего и сказал: «Добрый вечер, дорогой Татарстан! Я уже второй раз в Татарстане. Мне так приятно здесь находится, здесь очень доброжелательные люди. Вы все видели, я выиграл. TNA – это мировой турнир, где есть справедливые судьи, где есть главный судья справедливый. А сегодня это было справедливо? Так задайте себе вопрос: где в этом мире справедливость? Где она? Или имеет значение цвет моей кожи? Вам всем спасибо за то, что болели… Алга, Кыргызстан!» После этих слов боец покинул ринг. Кабарлар
    • 2017-жылдын 29-апрелинен тартып Кыргызстандажол эрежесин бузуучулардын унааларын мажбурлап эвакуациялоо жана дөңгөлөктөрдү бекитүү чарасы колдонулат. Бул тууралуу КР ИИМдин басма сөз кызматы билдирди. Ошону менен бирге ИИМ дөңгөлөктөрдүн бекткичтерин өз алдынча алып салуу жоопкерчилиги каралгандыгын эскертет. Унаа каражаттарын мажбурлап эвакуациялоо 7.21 “Эвакуатор” жол белгиси менен катар 3.27-3.30, 5.12-5.14. белгилери орнотулган жерлерде колдонулат. Мажбурлап эвакуацияланган унаалар атайын унаа токтотуучу жайга токтотулат. Унааларды эвакуациялоо жана атайын жайда сактоо акысы бар. Аны унаа каражаттарынын ээлери белгиленген баада төлөшөт. Ошол эле учурда алгачкы 3 саат акысыз болуп эсептелет. Унаа каражаттарын мажбурлап эвакуациялоо тууралуу “102” телефонуна чалып билүүгө болот. КР ИИМ жол кыймылынын катышуучуларын терс кесепеттерден тышкары болуу максатында КР жол кыймылынын эрежелерин кынтыксыз сактоону эскертет.
      Просмотр полной статьи
    • Дастан Шаршеев матч-реваншка даярданып жатат. Мындай мүмкүнчүлүктү TNA турниринин уюштуруучулары сунуштаганын спортчу өзү билдирди. Ал белгилеп кеткендей, бул ирет анын беттеши калыстарда эч кандай күмөн жаратпаганына аракет кылат. Мындан тышкары, Шаршеев россиялык атаандашы Антон Калининде эч кандай күнөө жок экенин белгиледи. Спортчу депортация опузасына карата байкагандай, ал 5 жылдан бери Москвада жашап, өзүнүн жеке клубунда балдарды машыктырат.
      Просмотр полной статьи